Czym stresuje się przyszła panna młoda?

Czym stresuje się przyszła panna młoda?

Zbliżający się termin ślubu dla wszystkich nowożeńców jest stresującą sytuacją. Zwykle jednak to właśnie kobiety bardziej przeżywają emocje związane z przygotowaniami. Większość kobiet już od dziecięcych lat marzy o swoim ślubie, wyobraża sobie ten dzień i wizualizuje swój wygląd. Nic więc dziwnego, że gdy ślub zbliża się wielkimi krokami przyszła pani młoda gorączkowo o tym rozmyśla.

Wesele marzeń

W polskiej tradycji utarło się by przygotowywać duże i huczne wesela. Na tę niewątpliwie radosną okazję zapraszamy więc rodzinę, przyjaciół i sąsiadów by wspólnie uczcić to szczęśliwe zdarzenia. Polskie śluby są więc uroczyste a wesela duże i eleganckie. Przygotowanie takiego wydarzenia jest naprawdę złożonym projektem i wymaga co najmniej kilku miesięcy intensywnych starań. Każda pani młoda chce pięknie wyglądać, mieć przystrojony kościół, doskonałą oprawę muzyczną oraz urządzić huczne przyjęcie w znanej i cenionej sali weselnej. Chodzi o to żeby było głośno, gwarno, tłoczno i na bogato. Jest to dzień w którym państwo młodzi będą przez wszystkich oceniani. Nic więc dziwnego, że bardzo się stresują i dotyczy to przede wszystkim pań.

Czym martwi się przyszła pani młoda?

Stresy i zmartwienia pani młodej ulegają licznym przeobrażeniom w czasie. Najpierw przyszła pani młoda martwi się jak to w ogóle wszystko zorganizować. Powstają pytania: kiedy będzie wesele, gdzie, jak dużo osób zaprosić, jak wypadnie błogosławieństwo. W pierwszym etapie głównym problemem są terminy bo wszystko trzeba odpowiednio wcześnie zarezerwować. Nie jest łatwo umówić na jeden dzień salę, dobry zespół, kamerzystę, kierowcę samochodu, florystkę, fryzjera i kosmetyczkę. Gdy główni podwykonawcy są zamówieni zaczyna się szukanie strojów ślubnych. Zakup sukni ślubnej dla każdej pani młodej jest niebywale ważny.

Choć wybór jest ogromny trudno się zdecydować. Do sukni trzeba też dobrać cały szereg drobiazgów takich jak: buty, biżuteria, bielizna, etola. Później przychodzi czas na decyzję o wyborze menu na przyjęciu. Trzeba też powoli myśleć o tym, jak udekorowana będzie sala, kościół, otoczenie domu. W międzyczasie wynika cały szereg spraw organizacyjnych takich jak plan imprezy, wyjście z domu, zorganizowanie transportu dla siebie i gości, zapewnienie miejsc noclegowych. Kobiety, które bardzo skupiają się na swoim wyglądzie miesiącami wybierają także przyszłą fryzurę, chodzą na próbne makijaże. Do tego przydałoby się jeszcze solarium, zrobienie paznokci, sztucznych rzęs itd. Na krótko przed weselem trzeba też wybrać wiązanki dla siebie i świadkowej, pomyśleć o podziękowaniach dla gości i rodziców.

Każda przyszła pani młoda bardzo przeżywa przygotowania do ślubu, bo zleży jej by ten dzień był bajkowy. Stresu na pewno nie da się uniknąć. Dzień przed należy się wyspać, rano zjeść dobre śniadanie, później fryzjer, kosmetyczka, założenie pięknej sukni. Całą resztą nie należy się przejmować. Zamiast gorączkowo biegać i wszystko jeszcze raz sprawdzać należy po prostu cieszyć się tym wyjątkowym dniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do góry