Ile dać do koperty na wesele? – konkretne kwoty

Ile dać do koperty na wesele? – konkretne kwoty

Sezon ślubny trwa od kwietnia do września. W tym okresie sale weselne pękają w szwach, a z kościołów w każdy weekend wybrzmiewa marsz weselny. Z każdym kolejnym zaproszeniem na tę uroczystość pojawia się odwieczny problem…

Ile dać do koperty na wesele?

Trzeba jednogłośnie stwierdzić, że nie ma sztywnych widełek. Wszystko zależy od naszej relacji z młodą parą, a przede wszystkim od możliwości finansowych. W polskiej kulturze weselnej przyjęło się jednak, że należy podarować nowożeńcom kwotę, która przynajmniej pokryje opłatę za przysłowiowy “talerzyk”. Pytanie brzmi, ile wynosi taka opłata?

Zależy to od wielu czynników, przede wszystkim od regionu Polski i wielkości oraz charakteru sali weselnej. Kwoty wahają się od 150 do 300 złotych. Przyjmuje się, że średnia cena za talerzyk to około 200 złotych.

Należy także uwzględnić inne koszty, które ponoszą nowożeńcy – alkohole, tort i ozdoby, które z reguły również są wyceniane w przeliczeniu na osobę. Średnio koszt takich dodatków waha się w granicach 50-100zł/os. To, ile zdecydujemy się dać do koperty na wesele, ostatecznie zależy od nas samych. Wybierając się na ślub pamiętajmy, że tego dnia najważniejsze jest świętowanie wejścia młodej pary w związek małżeński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do góry