Jak zrelaksować się przed ślubem?

Jak zrelaksować się przed ślubem?

Za tydzień, a może nawet jutro jest twój wielki dzień? Ślub idzie dużymi krokami, a ty jesteś kłębkiem nerwów? Znamy to. Na szczęście dzięki temu jesteśmy w stanie ci pomóc!

Oto kilka porad i informacji, które pomogą ci pokonać stres przed ślubem. Zrelaksuj się przed tym wielkim dniem i ciesz się z niego!

Jako państwo młodzi macie wiele powodów by się stresować w dniu ślubu. Jednak czym jest sam stres, czyli nasz przeciwnik w tym czasie? Najczęściej traktujemy go jako problem, który może nadejść, a my sobie z nim nie poradzimy. I to jest właśnie główny powód naszego stresu!

Wydaje się przewrotne, ale tak właśnie jest. Stresujemy się przez myśl o potencjalnym problemie, któremu nie podołamy. Dlatego pierwszym sposobem na pozbycie się go to zmiana myślenia. Zacznij postrzegać wszystko jako nowe wyzwania, z którymi sobie poradzisz. Zamiast wyolbrzymiać problemy pomyśl o nich jako o małych rzeczach.

Czujecie się przytłoczeni całą sytuacją? Zaczynacie się między sobą kłócić? Nawet najmniejsza sprawa staje się jak pole minowe, bo nigdy nie wiadomo, które z was wybuchnie? To częste objawy stresu przed ślubem.

Natłok spraw, które trzeba zrobić, “porady” od innych, ciągłe pytania, a na dodatek dochodzą do tego problemy codziennego życia – praca, dom.

Jest na to prosty sposób – rozmowa

Usiądźcie sami, z herbatą i spokojnie porozmawiajcie. Wyrzućcie z siebie wszelkie problemy i zamiast przerzucać się nimi zastanówcie się, czy jest rozwiązanie tego. Gwarantujemy, że zawsze jakieś się znajdzie, tylko trzeba porozmawiać.

W rozładowaniu napięcia i stresu pomaga również długi spacer. Zostawcie telefony w domu – ewentualnie wyciszcie je, weźcie ze sobą wodę i idźcie na długi spacer tylko we dwoje. Trochę ciszy, spokoju i równy marsz pomoże wam rozładować złe emocje i wyciszyć się przed ślubem. Dodatkowo wysiłek fizyczny generuje w organizmie hormony szczęścia.

Po takim spacerze, albo wspólnym bieganiu, wyjściu na basen, czy innej aktywności na pewno uśmiechy wrócą na wasze twarze.

Czujesz jak narasta w Tobie stres wieczorem, przed ślubem? Niezawodnym sposobem na zniwelowanie go będzie długa, gorąca kąpiel. Zarezerwuj łazienkę dla siebie na godzinkę. Napuść dużo gorącej wody, zapal świeczki zapachowe, włącz przyjemną muzykę i relaksuj się w pianie. Nałóż maseczkę na twarz i daj sobie chwilę spokoju.

Oto nasze sprawdzone sposoby na stres przed ślubem. Wykorzystaj je i zamiast niepotrzebnie się stresować, odetchnij i ciesz się tym dniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do góry