Kłopotliwa biel na ślubie i weselu

Kłopotliwa biel na ślubie i weselu

Biel, jak żaden inny kolor kojarzy się z ceremonią zaślubin i zabawą weselną. Suknia panny młodej, obrusy na stołach, tort weselny czy gołębie, wypuszczane przez młodą parę po wyjściu z kościoła to tylko część elementów, które w tym wyjątkowym dniu najczęściej są właśnie białe. Ten kolor, jak żaden inny może jednak przysporzyć pewnych kłopotów. O czym mowa?

Odcienie bieli

Poszczególne odcienie bieli mogą znacząco się od siebie różnić. Przy śnieżnobiałych butach, suknia w odcieniu wpadającym w ecru będzie wyglądać na brudną. Podobny problem dotyczy innych dodatków garderoby panny młodej, np. torebki czy welonu.

Dobór odpowiednich odcieni to problem, który często pojawia się niespodziewanie, i choć wydaje się błahy, może skutecznie zepsuć efekt końcowy.

Problem światła

Całość utrudnia także to, że suknia ślubna zwykle nie opuszcza salonu aż do dnia ślubu, a panujące tam oświetlenie może różnić się od tego w domu panny młodej czy też na sali weselnej. Także suknia, gdy noszona jest przez pannę młoda układa się odbijając światło w konkretny sposób, czego nie da się odwzorować zwykłym kawałkiem materiału do porównania.

Jaki jest uniwersalny sposób, aby uniknąć problemu z doborem odcienia bieli dla poszczególnych elementów ubioru panny młodej?

Suknia powinna być jaśniejsza od reszty

Nikt nie chce usłyszeć przykrych komentarzy typu „suknia panny młodej wygląda na brudną”, prawda? Stosunkowo łatwo uniknąć tego typu sytuacji, odpowiednio dobierając torebkę, buty czy welon.

To suknia ślubna powinna być jaśniejsza od reszty rzeczy. Torebka w kolorze pudrowego różu nie będzie gryzła się z białą suknią ślubną, podobnie jak buty ecru. Decydując się na wszystkie elementy garderoby w jednym, biały kolorze, wprost prosimy się o kłopoty związane z dobraniem odpowiedniego odcienia. Jeśli jednak wybierzemy nieco inne barwy, ale dobrze grające ze sobą, problem zniknie, a panna młoda będzie mogła – pewna siebie i swojego wyglądu – swobodnie cieszyć się tym wyjątkowym dniem.

Prosta zmiana koncepcji potrafi zdziałać cuda. Zamiast długich godzin zmarnowanych na bezskuteczne poszukiwania pasującej torebki, butów czy welonu, otwiera się przed nami morze możliwości i doskonale pasujących do siebie barw. Efekt końcowy w takim wypadku może być nawet lepszy, niż początkowo zakładany.

Co z resztą białych rzeczy?

Problem, choć w głównej mierze dotyczy ubioru panny młodej, występuje również w kwestii innych rzeczy na ślubie i weselu. Obrusy różniące się między sobą odcieniem mogą sprawić, że część gości poczuje się niekomfortowo. Białe narzuty na ławki w kościele także mogą kontrastować z bielą sukni ślubnej panny młodej.

Kolor ten, choć szlachetny i idealny na okazję ślubu i wesela, potrafi przysporzyć pewnych kłopotów, szczególnie perfekcjonistom. Warto jednak pamiętać o tym, co tego dnia jest najważniejsze – miłość i uczucie, które połączyło dwoje wyjątkowych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do góry