Motyw przewodni wesela: na co się zdecydować?

Motyw przewodni wesela: na co się zdecydować?

Motyw przewodni wesela to bardzo istotna kwestia. Wielu nowożeńców zastanawia się, w jakim stylu powinna być ich uroczystość. Pomysłów jest wiele, ale wszystko zależy od indywidualnych gustów i preferencji. Sprawdź, jakie najpopularniejsze motywy przewodnie uroczystości weselnych obowiązywały w ostatnim czasie!

Elegancja: biel, złoto i minimalizm!

Brak przaśnych dekoracji, takich jak: wstążki, kolorowe balony uformowane w kształt serca czy wielki napis: „Szczęść Boże Młodej Parze” – a zamiast tego: złote półmiski, dyskretne dekoracje, wysokie białe świece i lustrzane sale weselne. Jeśli przekonuje Cię taki minimalizm, być może powinieneś urządzić przyjęcie z klasą.

Taka impreza charakteryzuje się przede wszystkim powściągliwym stylem i wysublimowaną elegancją. Gustowna zastawa, srebrne patery oraz nierzucające się w oczy stonowane dodatki z całą pewnością podkreślają wyjątkowy charakter takiego motywu.

Jeżeli marzy Wam się wesele typowo minimalistyczne, postawcie wówczas na ekskluzywne i wykwintne menu a także najlepsze alkohole. Oprócz tego bardzo istotny jest ubiór państwa młodych. Kiedy to Ty jesteś panną młodą, wybierz sukienkę z delikatnej koronki. Niech będzie bez zbędnych marszczeń i falban. Stylizacje minimalistyczne uwielbiają żywe kwiaty. Dlatego zarówno panna młoda, jak i pan młody powinni mieć takie elementy swoim stroju.

Także jeśli chodzi o dekorację sali lub kościoła, warto postawić na świeże różowe, czerwone lub herbaciane róże.

Dobierz motyw przewodni wesela do pory roku!

Dobieranie dekoracji względem pory roku nigdy nie wychodzi z mody! Jeśli jest to akurat jesień, to zaopatrzcie się w typowo jesienne żywe dekoracje, takie jak na przykład wrzosy. Bardzo dobrym pomysłem na jesienny ślub jest wybranie właśnie koloru wrzosowego lub liliowego połączonego z śnieżnobiałą barwą tekstyliów: obrusów, serwetek, świeczników.

Jeśli ślub odbywa się zimą, nie zapomnijcie o pięknych stroikach i czerwonym kolorze, symbolizującym nie tylko miłość, ale też związanym z Bożym Narodzeniem. Sprawdzą się tutaj także wszelkiego rodzaju materiały w kratkę, które mogą być wykorzystane na przykład jako serwetki dla gości.

Gdy bierzesz ślub latem, obowiązkowym elementem dekoracyjnym są żywe kwiaty. Zadbaj o to, żeby na Twojej uroczystości było słonecznie, przejrzyście i smacznie! Nie zapomnij o sezonowych owocach i warzywach, z których kucharze przygotują wyśmienite potrawy i słodkie desery.

Jeżeli chcesz zaskoczyć swoich gości uracz ich domową nalewką z czerwonych porzeczek lub jagodowym winem. Wesela organizowane w lipcu i sierpniu należą do najpiękniejszych – bogactwo kolorów i możliwości stylizacyjne strojów ślubnych dają niezwykle duży wybór. Jeśli Twój ślub odbywa się latem – masz naprawdę dużo szczęścia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do góry