baner4.jpg baner9.jpg baner3.jpg baner2.jpg baner5.jpg baner1.jpg


Ośrodek Profilaktyki i Odnowy Rodzin jest prowadzony przez Bogusława (teologa i pedagoga) i Agnieszkę (pedagoga i socjologa) Zarembów. Prowadząc w latach 1991-1996 Poradnię Odnowy Rodziny w porozumieniu ze Zgromadzeniem Księży Marianów przeprowadziliśmy ponad 3 tysiące rozmów, zauważyliśmy jakie są najczęstsze przyczyny problemów małżeńskich i rozpadu małżeństwa. Naszym celem jest przygotowanie narzeczonych do zawarcia sakramentu małżeństwa oraz do życia w tym sakramencie.

W Roku Rodziny (1994) założyliśmy Ośrodek Profilaktyki i Odnowy Rodziny, który zaczął zdobywać coraz większą popularność, dzięki zastosowanym przez nas metodom aktywizującym i warsztatowemu, a nie tylko wykładowemu, sposobowi pracy z młodzieżą oraz dzięki blokowemu systemowi prowadzonych przez nas zajęć (nowocześniejszy system nauczania).Dzięki zastosowaniu metody blokowej treści podawane na kursie miały charakter interdyscyplinarny i czerpały z osiągnięć wielu nauk, co bardziej przemawiało do młodzieży. Poza tym prowadziliśmy nasze zajęcia, jako małżeństwo będąc tym samym bardziej autentycznymi. Nasze treści sa poparte poparte przykładami z życia.

Nasze kursy dały o wiele większą efektywność niż kursy prowadzone metodą wykładową. Program zajęć obejmował 15 godzin dydaktycznych, w tym 5 godzin z zakresu planowania rodziny. Pozostały czas wypełniały zajęcia m.in. z zakresu teologii, psychologii, pedagogiki małżeństwa i rodziny oraz zagadnień z seksuologii małżeństwa. Każda grupa uczestniczyła także we Mszy Świętej. Oprócz tego pary odbywały z nami przynajmniej jedno spotkanie indywidualne, dzięki czemu można zweryfikować wiedzę i umiejętności narzeczonych z zakresu odpowiedzialnego rodzicielstwa i naturalnego planowania rodziny (NPR) oraz nawiązania rozmowy na tematy związane z przeżywanymi przez parę problemami w relacji z sobą lub z rodzicami. W celu podniesienia poziomu nauczania wprowadziliśmy zajęcia przez 5 godzin dydaktycznych w grupie + jedno spotkanie indywidualne z każdą parą.

Książka polecana przez Monikę Wojtowicz:

"Szkoła miłości czyli jak po ślubie nie być samotnym?" Agnieszka i Bogusław Zarembowie

Tytuł: Szkoła miłości czyli jak po ślubie nie być samotnym?
Autor: Agnieszka i Bogusław Zarembowie

Jak po ślubie nie być samotnym? Czasami pierwszy zachwyt sobą szybko mija i zostaje pustka i rozczarowanie. Jak tego uniknąć? Na te pytania (i wiele innych) staramy się odpowiedzieć. Pragniemy, aby Szkoła miłości... trafiła do narzeczonych oraz do małżeństw przeżywających kryzysy. Być może omawiane przez nas błędy są i ich udziałem, więc i podane rozwiązania pomogą przezwyciężyć napotkane trudności. Publikacja ta zarazem jest podręcznikiem metodycznym dla księży i osób świeckich prowadzących spotkania przedmałżeńskie i lekcje z wychowania do życia w rodzinie.

© SNS 8.3, 2012-2020, wykonanie mgr inż. Andrzej Wojtowicz, polityka cookies
Używam ciasteczek, aby ułatwić Ci korzystanie z serwisu. Jeśli ich nie blokujesz, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie nimi zarządzać, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem i akceptuję