Rodzaje pierścionków zaręczynowych i symbolika kamieni szlachetnych

Rodzaje pierścionków zaręczynowych i symbolika kamieni szlachetnych

Zaręczyny to jeden z najważniejszych momentów w związku i jedna z najcenniejszych chwil, które pozostają w pamięci na całe życie. Poza uczuciem dwojga ludzi oraz formą zaręczyn oraz miejscem w którym się odbywają bardzo ważną a dla wielu najważniejszą rolę odgrywa pierścionek zaręczynowy.

Przed przyszłym mężem pojawia się ogromne wyzwanie wyboru pierścionka dla przyszłej żony. Mężczyzna musi wykazać się przy tym znajomością charakteru swojej partnerki, oraz wiedzą na temat jej preferencji dotyczących biżuterii. Oczywiście równie ważne jest poznanie rozmiaru który nosi partnerka.

Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Jeśli nie wiesz jaki rozmiar pierścionka kupić, dyskretnie weź jakiś inny pierścionek przyszłej narzeczonej a w sklepie jubilerskim na jego podstawie specjaliści określą rozmiar.

Jeśli twoja partnerka nie nosi pierścionków możesz kupić pierścionek na przysłowiowe „oko”, jednak w tej sytuacji upewnij się, czy będzie możliwość wymiany na inny rozmiar. Najczęściej są to rozmiary 11 oraz 12 jeśli kobieta ma do 165 cm wzrostu, wyższe kobiety zazwyczaj mają rozmiar od 13 do 17, nie jest to jednak reguła dlatego bądź ostrożny przy podejmowaniu decyzji.

Wymarzony pierścionek zaręczynowy

Jeśli jesteś w związku już jakiś czas prawdopodobnie masz pewne przypuszczenia co do tego, jaki pierścionek zaręczynowy mógłby być tym wymarzonym w oczach twojej partnerki. Przed wyruszeniem na poszukiwania warto jednak wiedzieć jakie są rodzaje pierścionków i co jest najbardziej popularne.

Najczęściej pierścionki zaręczynowe wykonywane są ze złota żółtego lub białego. Jeśli chodzi o kamienie szlachetne które zdobią pierścionki zaręczynowe masz bardzo duży wybór, do najpopularniejszych należą:

  • diament: jest kamieniem najtwardszym co według niektórych oznacza, że narzeczeństwo i przyszłe małżeństwo będzie silne i trwałe. Diament to również symbol czystości, mówi się że diamenty są wieczne co sprawia że stał się on symbolem szczerej i trwałej miłości oraz wierności.
  • szmaragd: również często zdobi pierścionki zaręczynowe a miłośniczki zieleni z pewnością zachwyci swoim głębokim kolorem. Szmaragd jest symbolem miłości, siły i szczęścia a jego piękny zielony kolor działa kojąco na zmysły.
  • rubin: symbol odwagi i miłości bożej na pewno będzie doceniony przez osoby wierzące jak i przez te o romantycznej naturze. Rubin jest koloru czerwonego i świetnie komponuje się z żółtym złotem. Ten kamień szlachetny kojarzony jest również z pożądaniem i namiętnością, kiedyś polecany małżonkom chcącym uchronić swój związek od zdrady.
  • szafir: to kamień szlachetny o pięknej niebieskiej czy wręcz niebiańskiej barwie. Symbolizuje czystość i mądrość. Jeśli chcesz zapewnić wybrankę partnerskiej wizji waszego małżeństwa postaw na ten kamień ponieważ właśnie ten kamień symbolizuje partnerstwo.

Poza wyżej wymienionymi najpopularniejszymi kamieniami szlachetnymi masz również do wyboru takie jak na przykład topaz, cytryn, opal, koral, ametyst, oliwin czy turkus.

Symbolika kamieni szlachetnych

Każdy z tych kamieni ma swoją symbolikę, więc jeśli jesteś romantykiem lub jeśli twoja wybranka ma romantyczna naturę, warto zapoznać się z symboliką poszczególnych kamieni szlachetnych, aby w czasie zaręczyn albo zaraz po nich opowiedzieć wybrance co symbolizuje kamień szlachetny zdobiący pierścionek.

Jeśli łączy was prawdziwe uczucie, niezależnie od tego jaki pierścionek wybierzesz, Twoja partnerka na pewno będzie wzruszona i szczęśliwa, oraz doceni twój wysiłek jakim jest wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego.

Niezależnie od tego czy pierścionek będzie z białego czy żółtego złota, jaki kamień będzie jego ozdobą zaręczyny to magiczny moment a pierścionek zawsze będzie symbolizował waszą miłość, wierność i oddanie.

Najważniejsze podczas poszukiwań to zachować spokój i przypomnieć sobie co podoba się twojej wybrance. Jeśli zdarzało się wam razem oglądać pierścionki zaręczynowe spróbuj przypomnieć sobie jakie typy pierścionków najbardziej się jej podobały i spróbuj na tej podstawie wybrać ten właściwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do góry