Tort ślubny z żywymi kwiatami

Tort ślubny z żywymi kwiatami

Ślub już prawie zaplanowany? Masz już miejsce, listę gości, zamówiony został ksiądz lub urzędnik stanu cywilnego? A pamiętasz o torcie, który zostanie zapamiętany przez wszystkich gości? Pewnie, że o nim pamiętasz, ale nie wiesz jak się do tego zabrać. Nie umiesz się zdecydować na styl i dekoracje?

Rozwiązanie, które poniżej omawiamy nie tylko zostanie zapamiętane, ale również wyjdzie dość tanio, jeśli robisz wesele późną wiosną lub latem. Tort ślubny z żywymi kwiatami!

Tort i żywe kwiaty?

Ślub w ciepłej części roku – od późniejszej wiosny do lata – to świetna okazja, by poszaleć z naturalnymi ozdobami. Nie można ukryć faktu, że wszelkie kwiaty i owoce są wtedy tańsze i lepsze niż na jesień czy zimę.

Kiedy jest ciepło za oknem wszystko kwitnie, rozwija się, ma oszałamiający zapach i niezwykle cieszy oczy. Dzięki temu możliwe jest małe szaleństwo w kwestii ozdób na ślubie i weselu.

Tyczy się to oczywiście również tortu. Jakby nie patrzeć tort na weselu to jeden z głównych punktów programu. Będzie on fotografowany i filmowany przez wszystkich. W końcu nie można zrezygnować z tradycji karmienia się państwa młodych.

Wychodzi więc jasno, że trzeba zadbać o jego wygląd. I można to zrobić właśnie żywymi kwiatami.

Tort ślubny z żywymi kwiatami

Torty weselne obecnie znacznie odbiegają od tych, które były jeszcze 10 lat temu, nie mówiąc o starszych. Cukiernicy mają bowiem większe możliwości i mogą proponować nam więcej opcji do wyboru. Można więc pozwolić sobie na bardziej wymyślne dekoracje niż krem i lukier, przez które później wypieku nie będzie się dało zjeść, bo będzie za słodki.

Teraz torty są bardziej wymyślne jeśli chodzi o ozdoby, a co za tym idzie – kreatywne, bardziej naturalne i jeszcze bardziej niezapomniane.

Jak jednak “ograć” w dobry sposób żywe kwiaty na torcie weselnym?

Pierwszym sposobem jest wykorzystanie do ozdoby tortu tych samych kwiatów, co w bukiecie panny młodej i dekoracjach na stołach. Żywe kwiaty zawsze pojawiają się na weselach najczęściej właśnie w bukiecie panny młodej i na stołach. Można do tej ogólnej kwiatowej myśli przewodniej dopasować tort.

Drugi sposób to dopasowanie kolorem. Nie musisz łączyć kwiatów pod względem gatunku. Możesz dopasować tort do głównego motywu kolorystycznego na przykład jeśli obrusy, suknia i garnitur, bądź wszelkie materiały na sali mają określony kolor przykładowo ecru, to kwiaty na torcie mogą mieć podobny kolor. Na przykład w postaci herbacianych róż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do góry