Porady dla przyszłych panów młodych: Jak ubrać się na ślub

Przyszli panowie młodzi powinni przyłożyć się do swojego stroju, ponieważ nie tylko panna młoda powinna wyglądać pięknie w dniu swojego ślubu. Przedstawiamy porady dotyczące wyboru odpowiedniego ubrania na ten ważny dzień.

Ubierz się adekwatnie do miejsca

Na początek należy zwrócić uwagę na to, gdzie odbędzie się ceremonia ślubna i wesele. W zależności od tego należy dopasować swoje ubranie. Jeśli będzie to formalne przyjęcie w ekskluzywnej restauracji, konieczne będą smoking lub frak, ale jeśli strona zaprosiła na plenerowe wesele, wówczas luźniejszy strój będzie odpowiedniejszy. W tym przypadku dobrze wyglądają marynarki z tkanin naturalnych, np. lnu lub bawełny.

Dobierz kolorystykę

W dalszej kolejności należy wybrać odpowiedni kolor ubrania. Czarny kolor na weselach nie jest wskazany, ponieważ kojarzy się ze smutkiem. Najlepszym wyborem są jasne kolory, np. biały, szary czy pastele. Dobrze sprawdza się również granat i ciemna zieleń.

Dopasuj fason do sylwetki

Ważne jest, aby ubranie pasowało do sylwetki przyszłego pana młodego. Jeśli posiada on dobrze zbudowaną sylwetkę, można zdecydować się na dopasowaną marynarkę. Osoby o bardziej atletycznej sylwetce z kolei mogą wybrać garnitur w kroju slim fit. Dla panów o bardziej puszystej sylwetce, lepszym wyborem będą luźniejsze fasony.

Wybierz odpowiedni krawat

Krawat jest jednym z ważniejszych elementów stroju. Najlepiej, jeśli dobierzemy go do koloru marynarki oraz koszuli. Na formalnych przyjęciach sprawdzą się jednokolorowe krawaty, natomiast na mniej oficjalnych weselach można wybrać krawaty we wzory, np. paisley, kratki czy paski. Warto również pamiętać o dopasowaniu krawata do własnej sylwetki – panowie o niższym wzroście powinni wybierać krawaty węższe, a ci wyżsi w szersze.

Dobierz buty

Buty to ważny element stroju i warto poświęcić im trochę więcej uwagi. W przypadku wesel formalnych najlepszym wyborem będą eleganckie buty skórzane w ciemnych odcieniach. Na plenerowe wesela dopuszczalne są również mniej formalne buty, np. eleganckie trzewiki, mokasyny lub espadryle.

Dodatki

Kolejnym ważnym elementem ubioru są dodatki. Uzupełnieniem eleganckiego stroju będą spinki do mankietów, butonierka oraz elegancki pas. W przypadku plenerowych wesel warto zwrócić uwagę na dodatki kolorowe, np. kolorowe krawaty, poszetki lub zegarki.

Na co nie zwracać uwagi

Podczas wybierania stroju nie powinniśmy kierować się jedynie modą i tym co jest aktualnie na topie. Warto wręcz unikać nadmiernie modnych fasonów, ponieważ mogą one wyjść z mody bardzo szybko i nasze zdjęcia z wesela nie będą już tak pięknie się prezentować. Warto również unikać nadmiernie krzykliwych kolorów, uczeszeń oraz koszul z nadrukami czy nadmiernie ozdobnych spinki do mankietów.

Podsumowanie

Wybór stroju na ślub wymaga namysłu oraz dokładnego przemyślenia. Należy kierować się nie tylko modelem ubrania, ale także kolorystyką, fasonem, dodatkami oraz miejscem i stylizacją całego wesela. Uprzejmie radzimy nie dopuszczać do uwagi kwestii kulinarnych, ponieważ kuchnia jest jednym z najważniejszych elementów udanego wesela.