Jakie kwiaty w kwietniu na ślub?

Ozdoba sali weselnej oraz miejsca ślubu to bardzo ważna kwestia. Poza modnymi dodatkami i akcesoriami, warto pamiętać również o kwiatach. Jak wybrać te odpowiednie? Aby uzyskać najlepszy efekt, warto postawić na kwiaty, które kwitną w czasie, gdy odbywa się ślub i wesele. Poszukujesz kwiatów, które sprawdzą się w kwietniu? Sprawdź, jakie rośliny warto wybrać.

Kwiaty na ślub w kwietniu

Kwiecien to dobry miesiąc na ślub i wesele. W tym czasie przyroda już obudziła się do życia, jest zazwyczaj przyjemnie ciepło i pogoda dopisuje. Jakie kwiaty w kwietniu na ślub wybrać? Oto kilka najlepszych propozycji, które sprawdzą się doskonale:

  1. Jaskier,
  2. Narcyz,
  3. Kraspedia,
  4. Irys,
  5. Wilczomlecz,
  6. Hiacynt,
  7. Goździk,
  8. Mieczyk,
  9. Mak,
  10. Lwia paszcza.

Okazuje się, że kwiatów, które sprawdzą się na ślubie w kwietniu jest wiele. Warto wybrać kilka propozycji, aby stworzyć ciekawe dla oka kompozycje. Dobrym pomysłem jest także współpraca z doświadczonym profesjonalistą, który zaplanuje wszystko w taki sposób, aby para młoda i goście byli zadowoleni kwiatową dekoracją. Jak znaleźć osobę, która spełni oczekiwania? Kilka ważnych informacji na ten temat znajdziesz poniżej.

Profesjonalna obsługa ślubna

Firmy, które zajmują się dekoracją sal weselnych oraz kościołów, wiedzą na jakie rozwiązania postawić, aby spełnić wymagania przyszłej pary młodej. Warto zdecydować się na współpracę, aby cieszyć się piękną dekoracją. Pamiętaj jednak, aby wybierać prawdziwych profesjonalistów. Na Facebooku funkcjonują lokalne grupy tematyczne, gdzie ludzie polecają dekoratorów, wedding planerów, zespoły muzyczne na wesele i innych profesjonalistów. Warto dołączyć do takiej grupy, aby znaleźć najlepsze firmy. Poza sprawdzeniem opinii, trzeba zapoznać się także z doświadczeniem i efektami dotychczasowych projektów dekoratorów. Najczęściej można zrobić to poprzez odwiedzenie strony internetowej firmy, niektóre decydują się także na prowadzenie firmowego konta na Facebooku. Przed podjęciem decyzji o współpracy, dobrze jest sprawdzić także od kiedy firma funkcjonuje na rynku. Chociaż nie jest to regułą, zazwyczaj bardziej doświadczeni dekoratorzy sprawdzją się lepiej niż osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z dekorowaniem sal i kościołów na śluby. Warto postawić na współpracę z profesjonalistą, aby uzyskać najlepszy efekt. Doświadczony dekorator podpowie, jakie kwiaty sprawdzą się najlepiej, zaproponuje także inne dodatki i akcesoria, które uświetnią ozdobę sali weselnej czy kościoła.

Czym kierować się przy wyborze kwiatów?

Przy wyborze kwiatów trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Najważniejsze są oczywiście oczekiwania i gust pary młodej. Trzeba uwzględnić także motyw przewodni ślubu i wesela, budżet, wygląd oraz kolor sukni ślubnej, znaczenie ma także miejsce, w którym odbywa się ślub i wesele. Jeśli wspólnie z dekoratorem weźmiecie wszystkie najważniejsze kwestie pod uwagę, efekty współpracy na pewno będą zadowalające.

Nie macie konkretnych wymagań? Pozwólcie sobie na nieco inspiracji. Na blogach tematycznych dostępnych jest wiele ciekawych propozycji, wśród których na pewno znajdziecie taką, która się Wam spodoba. Wiele ciekawych inspiracji można znaleźć także w katalogach i czasopismach branżowych. Pamiętajcie także, iż zawsze dobrze sprawdza się ponadczasowa klasyka. Róże, lilie czy orchidee zawsze prezentują się elegancko i estetycznie. Możecie także kierować się symboliką lub dopasować rośliny do znaków zodiaku. Możliwości ułatwienia sobie wyboru jest tak wiele, iż na pewno znajdziecie odpowiednie rozwiązanie, dzięki któremu sprawnie podejmiecie odpowiedni wybór. Pamiętaje także, iż poza ozdobieniem kwiatami sali i kościoła, a także poza bukietem, rośliny powinny pojawić się także w innych ważnych miejscach. Mowa tutaj o samochodzie państwa młodych, stołach na sali, a także wejściu na salę weselną.