Jak najlepiej się zaręczyć?

Zaręczyny to dla wielu osób bardzo wyjątkowy czas, w którym oficjalnie podejmuje się jedną z ważniejszych decyzji w życiu, o ile nie tę najważniejszą. Bardzo często można spodziewać się zaręczyn, ponieważ zachowanie partnera zdradza ten pomysł, jednakże zdarza się również, iż kompletnie nie podejrzewamy partnera o to, iż wkrótce się nam oświadczy. O ile w sytuacji, kiedy spodziewamy się zaręczyn, możemy tę decyzję podjąć wcześniej i podczas już samych zaręczyn odpowiedzieć wedle uznania tak lub nie, tak w przypadku, kiedy nie wiemy o zaręczynach, nie spodziewaliśmy się ich i zaskoczyły nas trochę, tę decyzję musimy podjąć od razu i nie zawsze jest to łatwa decyzja. Oczywiście same zaręczyny, ani też uzyskanie odpowiedzi twierdzącej bądź przeczącej wcale nie są kwestiami wiążącymi, gdyż zawsze swoje zdaniem można zmienić, nawet już po zaręczynach. Jeśli jednak jesteśmy w roli organizatora zaręczyn, zastanawiamy się bardzo często, jak te zaręczyny powinny wyglądać, gdzie powinny się odbyć, żeby były możliwie jak najpiękniejsze i jak najbardziej romantyczne, a także, by odbyły się one we właściwym momencie.

Super pomysł na zaręczyny

Pomysłów na zaręczyny jest niezwykle wiele. Często można spotkać się z zaręczynami w restauracji, kiedy to pierścionek ukryty jest w jedzeniu, równie często odbywają się one w trakcie podróży, kiedy to dwójka osób zwiedza wspólnie jakieś miejsce. Można powiedzieć, iż tak naprawdę nie ma jednego dobrego pomysłu na super zaręczyny. Ważne, tylko by para zaręczająca się, czuła się w tym dniu dobrze i swobodnie i żeby nie było też niezręcznie. Na przykład podczas zaręczyn w miejscu publicznym bardzo często zdarza się, iż ludzie, którzy są dookoła, zaczynają klaskać, a sporo osób nie lubi być w centrum uwagi. Dlatego też, planując zaręczyny, powinniśmy zrobić to zgodnie z własnymi pragnieniami i potrzebami, ale również pod uwagę potrzeby i pragnienia drugiej połówki, a to oznacza, iż przed zaręczynami powinniśmy dowiedzieć się w delikatny i ostrożny sposób, czego chciałaby druga połówka.

O czym warto pamiętać przed zaręczynami? I jak przeprowadzić tą “operacje”

Planując zaręczyny, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych faktów. Często zdarza się, iż zaręczyny są organizowane bardzo szybko, po bardzo krótkiej znajomości i długo po nich para jeszcze nie planuje ślubu i wcale w najbliższym czasie nie ma zamiaru go planować, albo również związek rozpada się, gdyż po krótkim stażu wcale niełatwo osądzić, ile dany związek przetrwa. Oczywiście związek związkowi nierówny i tak naprawdę każdy jest inny i każdy może się inaczej potoczyć, jednakże organizując zaręczyny, mimo iż nie są one wiążące, powinniśmy sami być pewni, iż tego chcemy i chcemy wszystkich tych konsekwencji, które po nich wystąpią. Nie ma więc nigdy odpowiedniego momentu na zaręczyny, po prostu strona oświadczająca się powinna sama być tego pewna i czuć się już w odpowiedniej sytuacji, by to zrobić.