Podziękowania dla rodziców na weselu – jakie wybrać?

Organizacja ślubu i wesela jest dużym wyzwaniem dla narzeczonych, dlatego właśnie najczęściej w tych trudnych przygotowaniach pomagają im rodzice. Często nie tylko częściowo finansują uroczystość, ale również przede wszystkim służą doświadczeniem, radą i wsparciem. Każda Para Młoda stara się, aby ich podziękowania dla rodziców były wyjątkowe, dlatego oprócz prezentów weselnych, pojawiają się również piosenki, wzruszające przemówienia oraz oryginalne prezenty. Jak podziękować rodzicom, aby było to wyjątkowe?

Jak dobrać podziękowania dla rodziców?

Ślub i wesele to wyjątkowy czas, dlatego nie należy poprzestawać na tradycyjnej formie podziękowań i zaplanować coś wyjątkowego. Podziękowania dla rodziców można dobrać do charakteru wesela. Może to być deszcz balonów, konfetti, płatków róż na przyjęciu w konwencji baśniowej lub piosenka wykonana przez góralską kapelę na sielskim weselu. Można również pokusić się o odrobinę poczucia humoru w formie zabawnych wierszyków, piosenki, a nawet skeczu. Podziękowaniem mogą być również wzruszające akcenty, jak prezentacja multimedialna ze zdjęciami z dzieciństwa. Jako para młoda trzeba pamiętać o gustach rodziców – ma to być dla nich miły moment, natomiast forma podziękowań dla rodziców powinna płynąć prosto z serca.

Podziękowania dla rodziców – kiedy zorganizować?

Najczęściej podziękowania dla rodziców organizowane są po pierwszym tańcu, oczepinach lub też przed podaniem tortu weselnego. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wybrać zupełnie inny moment. Być może rodzice będą lepiej się czuli, jeśli podziękowania będą miały tylko kameralny charakter i odbędą się bez tak dużej ilości świadków. Wówczas dobrym momentem będzie czas po błogosławieństwie. Można również wybrać dzień przed lub po ślubie, jak również zorganizować uroczystą kolację czy może zaprosić rodziców na spacer i wówczas im podziękować.

Kosze weselne dla rodziców w ramach podziękowań

Jako prezenty dla rodziców na wesele świetnie sprawdzają się również kosze podarunkowe. To już właściwie klasyka ślubnych upominków. W najbardziej popularnym wydaniu kosze wypełnione są słodyczami i kawą – Młoda Para sama wie najlepiej, co najbardziej lubią ich rodzice.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby prezenty dla rodziców na wesele było nieco bardziej zaskakujące. W koszu podarunkowym można więc śmiało umieścić również zestaw herbat w oryginalnych smakach lub miodów z nietypowymi dodatkami. Kosze dla rodziców na wesele można przygotować samodzielnie lub też zakupić gotową kompozycję.

Spersonalizowane podziękowania dla rodziców

Dużą popularnością wśród Młodych Par szukających oryginalnego pomysłu w ramach podziękowań dla rodziców, cieszą się prezenty z personalizacją. Jeśli Młoda Para decyduje się się na oficjalne podziękowania podczas wesela, warto wówczas pomyśleć, żeby wręczany upominek był naprawdę wyjątkowy. Jakie spersonalizowane podarunki można zatem przygotować? Świetnym pomysłem są poduszki z dedykacją, które ozdobią sypialnię lub salon najbliższych lub spersonalizowane ręczniki, które rodzice mogą zabrać ze sobą na  wyjazd, jak również używać ich na co dzień.

Aby nie wręczać rodzicom tradycyjnych, gotowych koszów prezentowych można również zdecydować się na spersonalizowane zestawy miodów lub eleganckie, drewniane skrzynki zawierające wino lub miód pitny. Na skrzynce można umieścić własną dedykację, a oprócz tego spersonalizować również etykietę trunku. Do środka można również włożyć kilka zdjęć z czasów narzeczeństwa – i tym sposobem wspaniały prezent na podziękowania dla rodziców jest gotowy!

Prezent dla rodziców w podziękowaniu, zwyczajowo wręczany w dni ślubu, jest ważnym elementem polskiej tradycji oraz jednym ze stałych punktów większości przyjęć. Zanim jednak Para Młoda wręczy prezent swoim rodzicom, poprzedza go małą niespodzianką. Choć wspomnienia to jedna z najważniejszych niematerialnych rzeczy, w takiej sytuacji warto dodatkowo podarować rodzicom coś, z czego mogą skorzystać po ślubie i weselu.