Jaką kartkę z życzeniami ślubnymi wybrać?

Czy kartka z życzeniami na ślub jest ważna? Kartka okolicznościowa wręczana nowożeńcom w dniu ślubu to nie tylko upominek, ale również ważny przekaz na ich wspólnej, nowej drodze życia. Istotne jest zatem, aby rodzice oraz rodzeństwo, a także wujkowie oraz ciocie, a nawet dalsi krewni i goście napisali na takich kartkach kilka słów prosto z serca. Nawet mniej sentymentalne osoby z pewnością zachowają je na pamiątkę. Tradycja wręczania kartek okolicznościowych trwa już od wielu lat, na rynku zaś dostępnych jest coraz więcej modeli. Niektóre z nich, ręcznie robione zachwycają swoim wyglądem, zupełnie jak małe dzieła sztuki. Można również je spersonalizować oraz umieścić na nich wybrany symbol kojarzący się wyłącznie z młodą parą. Na jaki więc przekaz postawić, aby sprawić radość Młodej Parze?

Pamiątka na lata

Często rozmawiając z osobami, które mają już spory staż w małżeństwie okazuję się, że wraz z jego upływem często lubią oni wracać do wspomnień związanych ze swoim ślubem. Po wielu latach niektórych prezentów ślubnych nie posiadają już w domu, natomiast tym, co pozostaje i można łatwo przechować są karty oraz fotografie dodawane do prezentów. I pomimo tego, że jakiś czas temu już wkroczyliśmy w erę przekazywania większości wiadomości i życzeń za pomocą smartphonów, to jednak słowa przesyłane na telefon wciąż nie są tak mocne w przekazie jak te, które mamy przed sobą osobiście, właśnie w formie listu lub pięknej karty okolicznościowej.

Życzenia ślubne – jakie powinny być?

Niektórzy twierdzą, że kartka z życzeniami na ślub powinna nieść ze sobą mądry przekaz. Inni zaś uważają, że w tak radosnej chwili Parze Młodej można natomiast napisać coś zabawnego. A może najlepszym rozwiązaniem będzie cytat? Jedno natomiast jest pewne – najważniejsze, aby życzenia te były szczere. Ich forma może być natomiast dowolna, a im bardziej dopasowana będzie ona do Młodej Pary tym lepiej. Wybierając się do kogoś na ślub, najczęściej zna się dobrze przynajmniej jedną ze stron, w związku z tym na podstawie jej cech osobowości można zdecydować, co napisać na kartce okolicznościowej.

Tak więc można wybrać:

  1. ŻYCZENIA ŚLUBNE W FORMIE RYMOWANKI – jeśli przyszli małżonkowie to młodzi i zwariowani ludzie, w takim wypadku krótkie życzenia w formie rymowanki z pewnością trafią w ich gust.
  2. ŻYCZENIA ŚLUBNE W FORMIE CYTATU – jeśli nie czujesz się najlepiej w rymach lub zabawnych przesłaniach, to wówczas z pewnością warto posłużyć się słowami innych osób. Wśród znanych osobistości jest wielu poetów lub innych znanych osób, które potrafiły pięknie mówić i pisać o miłości.
  3. ŻYCZENIA ŚLUBNE Z WAŻNYM PRZEKAZEM – być może idąc do kogoś na ślub, Twój własny ślub jest już jakiś czas za Tobą, a wraz z upływającym stażem małżeńskim masz wrażenie, iż na pewne kwestie w relacji damsko-męskiej trzeba zwracać nieco więcej uwagi. Chcesz się wówczas podzielić taką mądrością ze świeżo upieczonym małżeństwem. Jest to dobry pomysł i z pewnością nie będzie on odebrany jako mądrzenie się – jedynie jako słowa troski.

Gest od serca – kartka ślubna robiona ręcznie

Na rynku dostępnych jest wiele kartek. Mogą one być proste lub bogato zdobione efektownymi grafikami oraz takie, które wykonuje się ręcznie. Ręcznie wykonane kartki można znaleźć w sklepach zarówno stacjonarnych, jak również internet -owych. Jeśli posiadamy wolny czas, ochotę oraz zdolności plastyczne, to świetnym pomysłem będzie również samodzielnie przygotowana kartka z życzeniami ślubnymi.

W tym celu będzie potrzebny blok techniczny, dobry klej, ostre nożyczki oraz ozdoby – mogą nimi być być kolorowe tasiemki, delikatne koronki, suszone kwiaty lub guziki. W sklepach są również dostępne ozdobne papiery, przeznaczone do samodzielnego wykonania takiej kartki ślubnej.

Ręcznie wykonaną kartkę można bez problemu dopasować do Pary Młodej – warto wówczas dodać jakieś elementy, które się z nimi kojarzą.