Oryginalne dekoracje na wesele

Trendy w branży ślubnej zamieniają się bardzo szybko. To, co jeszcze niedawno było hitem każdej imprezy, dziś może uchodzić za szczyt kitu i bezguścia. Żeby uniknąć przykrych wspomnień i dreszczy zażenowania, kiedy po latach będziesz oglądać swoje ślubne zdjęcia, warto odpowiednio wcześniej zorientować się, jakie dodatki są teraz na czasie.

Balony? Tak, ale nie byle jakie!

Dla większości z nas balony to pierwsze skojarzenie z dekoracją weselną. I nic dziwnego — mimo upływu lat balony cały czas pojawiają się prawie na każdej imprezie. Obecnie nie są to już jednak pęki kolorowych, niedopasowanych do siebie balonów, jakie królowały na salach weselnych jeszcze kilkanaście lat temu. Dziś z balonów tworzy się małe dzieła sztuki. Świetnie prezentują się na przykład girlandy utworzone z balonów o różnej wielkości w odpowiednio dobranej kolorystyce. Można je wykorzystać jako element dekoracji stołu państwa młodych albo jako tło ścianki do zdjęć.

Świetną alternatywą dla zwykłych gumowych balonów są też duże balony na wesele z różnymi dekoracjami umieszczonymi wewnątrz. Zależnie od stylu, w jakim organizowane jest całe wesele, mogą to być kolorowe piórka, różnobarwne konfetti, a nawet ledowe lampki. Umieszczone na sali weselnej albo w otaczającym ją ogrodzie prezentują się bardzo efektownie.

Jeśli duże balony na wesele niekoniecznie wpisują się w Twoją wizję uroczystości, możesz jeszcze pomyśleć o balonach z helem. Można umieścić je pod sufitem na sali weselnej albo wręczyć gościom i poprosić o wypuszczenie ich w powietrze w ustalonym momencie. W obu przypadkach będą stanowiły świetną ozdobę uroczystości, a jednocześnie dodatkową atrakcję i piękne tło do weselnych zdjęć.

Żywe kwiaty

Jeśli mimo wszystko wolałbyś zrezygnować z balonów na rzecz bardziej naturalnych dekoracji, pomyśl o przystrojeniu sali żywymi kwiatami. Bukiety umieszczone na stołach ożywią każde wnętrze. Zależnie od tego, jaki efekt chciałbyś uzyskać, mogą dodać sali przytulności albo elegancji. Doświadczona florystka z pewnością podpowie Ci, jakie kwiaty najlepiej wybrać i jak je rozmieścić, żeby całość prezentowała się jak najbardziej efektownie.

Oprócz klasycznych kwiatów jako weselne dekoracje świetnie prezentują się też rośliny zielone, takie jak bluszcz czy eukaliptus. To idealny dodatek do przyjęć w stylu boho. Warto wykorzystać je nie tylko jako element dekoracji, ale także jako część ślubnego bukietu panny młodej. Wtedy poszczególne elementy będą tworzyły spójną całość i będą się wzajemnie dopełniały.

Nastrojowe światło

Oświetlenie wciąż stanowi mało doceniany element dekoracji, a to spory błąd. Wykorzystując światło, można nadać sali niepowtarzalny nastrój i sprawić, że będzie prezentowała się szczególnie urokliwie, zwłaszcza po zmroku. Być może warto zdecydować się na rozwieszenie na całej sali sznurów niewielkich lampek, przypominających choinkowe? Jeśli wesele będzie odbywało się w plenerze, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się lampiony rozwieszone na drzewach. Wiele młodych par decyduje się także na rozwieszenie kurtyny świetlnej za swoim stołem. Dzięki tego rodzaju oświetleniu za ich plecami nikt nie powinien mieć wątpliwości, kto jest gwiazdą tego wieczoru.

Pamiętaj o spójności i konsekwencji!

Bez względu na to, na jakie dekoracje ostatecznie się zdecydujesz, musisz zadbać o to, by wszystkie tworzyły spójną całość. Już na etapie przygotowań do wesela powinieneś zdecydować się na jedną, konkretną stylistykę i konsekwentnie się jej trzymać przy wyborze poszczególnych elementów wystroju. Polne kwiaty i surowe juta, które nieodłącznie towarzyszą imprezom w stylu boho, niekoniecznie sprawdzą się na przyjęciu w stylu glamour i na odwrót — eleganckie szarfy i kryształowe wazony to niezbyt korzystny wybór na imprezę w plenerze. Jeśli wybierzesz mocny akcent w postaci dużych, kolorowych balonów, pozostałe dekoracje powinny z nimi korespondować. Te proste zasady sprawią, że dekoracja Twojej sali na pewno wypadnie świetnie i na długo zostanie w pamięci gości.