Zaręczyny inne niż wszystkie

Stało się, podjąłeś decyzję. Wiesz, że kobieta, z którą jesteś to ta jedyna i chciałbyś spędzić z nią resztę swojego życia. Potajemnie sprawdziłeś rozmiar jej pierścionków, w szkatułce, wybrałeś ten wyjątkowy u jubilera i wydaje Ci się, że jesteś już gotowy. W tym momencie pojawia się jednak kluczowe pytanie — w jaki sposób go wręczyć, żeby zaręczyny na długo pozostały w pamięci Twojej wybranki i przede wszystkim spotkały się z akceptacją z jej strony. Okazuje się, że nawet pewni siebie mężczyźni z dużym stażem w związku, mają problem z określeniem, co mogłoby spodobać się ich partnerce. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów, które mogą stanowić inspirację.

Wyjazd w piękne miejsce

Wspólna podróż to jedno z najpopularniejszych rozwiązań wśród osób planujących zaręczyny. Możemy wybierać między wyjazdami w najbliższej okolicy a podróżą na drugi koniec świata. Dobrze zdecydować się na oświadczyny w miejscu, które budzi w nas jakieś wspólne piękne wspomnienia. Może warto oświadczyć się tam, gdzie się poznaliśmy albo byliśmy na pierwszej randce? Każda para ma takie miejsca, które z różnych powodów są dla niej wyjątkowe. Oświadczyny to dobra okazja ku temu, by uczynić je jeszcze bardziej szczególnymi i na dobre zapisać je w historii naszej miłości.

Przeżycie dla dwojga

Jeśli zależy Ci na tym, by Twoja długa połówka na długo zapamiętała dzień Waszych zaręczyn, pomyśl o jakimś wspólnym przeżyciu. Możecie skoczyć ze spadochronem, polecieć szybowcem albo przejechać się wyścigowym samochodem. Ważne, by to, co będziecie robić, było dopasowane do Waszych wspólnych zainteresowań i upodobań. Jeśli Twoja partnerka boi się wysokości, raczej ciężko spodziewać się, że uzna wspólny skok na bungee za super pomysł na zaręczyny. Jeśli jednak zdecydujesz się na coś, o czym dawno marzyła, z pewnością u niej zapunktujesz i zwiększysz swoje szanse na to, że usłyszysz odpowiedź twierdzącą, kiedy klękniesz przed nią z pierścionkiem.

Zupełnie zwyczajny dzień

Kolejny pomysł na zaręczyny to wplecenie ich w Wasz codzienny dzień. Oczywiście nie mamy tu na myśli wręczenia pierścionka na przystanku auto -busowym w drodze do pracy, bo trudno spodziewać się, że jakakolwiek kobieta będzie zadowolona z wyboru tak mało romantycznych okoliczności. Chodzi raczej u uczynienie zwykłego dnia niezwykłym. Wspólne śniadanie w łóżku, spacer do ulubionej kawiarni, a wieczorem seans filmu, który oboje lubicie i pierścionek ukryty w czekoladowym deserze, który zaserwujesz jej do filmu. Brzmi dobrze? Nie jedna kobieta ucieszyłaby się z zaręczyn w takiej formie bardziej niż z hucznych oświadczyn na oczach gości ekskluzywnej restauracji.

A może zamiana ról?

Kto powiedział, że tylko mężczyźni mogą się oświadczać? Skoro mamy równouprawnienie, kobiety również mogą wyjść z inicjatywą i zaproponować swojemu partnerowi ślub. Chociaż większość z nas opowiada się za tym, że powinniśmy mieć dokładnie takie same prawa, zwykle oczekujemy też, że to panowie będą klękać przed swoimi wybrankami z pierścionkiem. Przełamanie tego schematu wymaga odwagi, ale jeśli się na to zdecydujemy, nasze zaręczyny z pewnością ciężko będzie zaliczyć do typowych. To super pomysł na zaręczyny dla pewnych siebie kobiet, które lubią wychodzić poza narzucone ramy.

Bez względu na to, w jakich okolicznościach ostatecznie zdecydujesz się zaręczyn, pamiętaj o tym, by uwzględniać przy tym indywidualne upodobania swojej partnerki. To Ty powinieneś wiedzieć najlepiej, co lubi, a za czym nie przepada. Umiejętnie wykorzystaj tę wiedzę tak, by dzień zaręczyn pod każdym względem był idealny. W ten sposób z pewnością uda Ci się sprawić, że oświadczyny na długo pozostaną w jej pamięci i zwiększysz swoje szanse na to, że za jakiś czas będziesz zakładać na jej palec kolejny wyjątkowy pierścionek, tym razem w obecności księdza albo urzędnika stanu cywilnego.