Czy istnieje idealna suknia ślubna?

Większość kobiet już w wieku kilku, a nawet kilkunastu lat wyobraża sobie swoją idealną suknię ślubną. Zwykle ta wyimaginowana kreacja nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością, jednak sam fakt, że już jako dziewczynki o niej myślimy, świadczy o tym, jak ważny jest wybór odpowiedniej sukni. Projektanci ułatwiają nam zadanie, co roku tworząc nowe modele kreacji ślubnych, różniących się między sobą nie tylko stylem i zdobieniami, ale również długością, a nawet kolorem. Na co zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że suknia, na którą ostatecznie się zdecydujemy rzeczywiście będzie idealna?

Weź pod uwagę swoją figurę

Tak jak w przypadku doboru każdego innego ubrania, tak i w przypadku sukni ślubnej, powinniśmy postarać się, by była ona dopasowana do naszej sylwetki. Jak dobrać suknie ślubną do figury? Tak, by podkreślała jej atuty i maskowała mankamenty. Odpowiednio dobrany dekolt, długość sukni, czy falbanka umieszczona we właściwym miejscu potrafią zdziałać cuda. Bardzo ważne jest, by nie oceniać sukni ślubnych na wieszakach, ale dopiero wtedy, gdy mamy je na sobie. Nie warto wzbraniać się przed przymierzeniem sukni, która nie do końca odpowiada naszym wyobrażeniom o idealnej kreacji, ani kurczowo trzymać się fasonu, który sobie wymarzyłyśmy, nawet jeśli niezbyt korzystnie prezentuje się przy naszej figurze. Im więcej sukien zmierzysz, tym większa szansa, że znajdziesz wśród nich swój ideał.
Warto tez skorzystać z doradztwa konsultantek zatrudnionych w salonie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i setkom, jeśli nie tysiącom dopasowanych sukien, to właśnie one najlepiej wiedzą, jak dobrać suknie ślubną do figury. Jeśli obdarzysz je zaufaniem, oszczędzisz sobie sporo czasu, który musiałabyś poświeć na samodzielne dobieranie odpowiednich modeli.

Dopasuj suknię do stylu przyjęcia – uroda

Kiedy wiesz już, jaki krój sukni będzie najlepiej prezentował się przy Twojej figurze, pozostaje jeszcze wybór odpowiedniego stylu kreacji. W każdym przypadku powinien on być dopasowany do ogólnej koncepcji przyjęcia. Jeśli wesele będzie eleganckie, dobrym wyborem będzie bogato zdobiona suknia. Jeśli zdecydujesz się na skromniejszą imprezę, a może nawet sam obiad dla najbliższych, również kreacja powinna być odpowiednio skromniejsza. Przestrzegając tej prostej zasady, możesz mieć pewność, że Twoja suknia zachwyci gości, a jednocześnie nie będzie odciągała uwagi od samej idei zaślubin.

Zwróć uwagę na kwestie praktyczne

Chociaż większość panien młodych przy wyborze sukien ślubnych kieruje się wyłącznie ich estetyką, walory praktyczne powinny być niemal równie ważne. Suknie z bardzo długim trenem albo rozbudowane modele z kołem przepięknie się prezentują, zastanowi się jednak, czy będziesz się dobrze czuła, jeśli przez całe przyjęcie będziesz musiała podtrzymywać tren, żeby nikt go nie nadepnął albo prosić świadkową o pomoc przy każdym wyjściu do toalety. Wiele kobiet jest gotowych na takie poświęcenia na rzecz wyjątkowego wyglądu, zastanów się jednak, czy wygoda mimo wszystko nie jest dla Ciebie ważniejsza.

Nie przejmuj się aktualnymi trendami

Pamiętaj też, że idealna suknia powinna podobać się przede wszystkim Tobie i Twojemu przyszłemu mężowi. Nie warto za wszelką cenę starać się nadążyć za aktualnymi trendami. Jeśli obecnie hitem sezonu są suknie w stylu boho, a Ty źle się czujesz w takiej konwencji, nie powinnaś wybierać takiej kreacji tylko po to, żeby była na czasie. Żeby suknia pięknie się prezentowała, Ty sama musisz być do niej w stu procentach przekonana. Nie zawsze to, co jest aktualnie modne będzie dobrze komponowało się z Twoją figurą, czy typem urody. Ostateczna decyzja co do wyboru sukni zawsze powinna należeć wyłącznie do Ciebie. Warto też dać dojść do głosu swojej intuicji. Często mówi się, że kiedy przymierzysz tą odpowiednią suknię, od początku będziesz wiedziała, że to właśnie ta.